Teraz Słucham – Wiesław Królikowski (sierpień)

/ 12 sierpnia, 2014

W sierpniu Wiesław Królikowski poleca:

MASTODON – The Motherload

Na pewno Mastodon miewał w przeszłości oryginalniejsze utwory,  ale są w The Motherload jakaś siła i jakiś odlot, sympatycznie kojarzące się z rockowymi latami 70. Dlatego ostatnio chętnie wracam do tego utworu z nowego albumu tych amerykańskich progmetalowców, Once More Round The Sun.

 

OLAF DERIGLASOFF – XXX

Podsumowując swe trzydzieści lat na muzycznej scenie, Olaf Deriglasoff zafundował nam dwupłytowe wydawnictwo z udziałem znamienitych śpiewających gości. Retrospekcja pełna werwy i artystycznych niespodzianek, od razu wpadające w ucho prawdziwe tour de force. A wisienką na autokowerowym torcie są dwa premierowe numery, oczywiście bardzo w stylu Deriglasoffa.

 

MORRISSEY – Staircase At The University

Wolę The Smiths od Morrisseya solo, ale utwór Staircase At The University z jego najnowszej płyty World Peace Is None Of Your Business zwrócił moją uwagę. To połączenie charakterystycznego głosu, melodii „ jakiej można było się spodziewać” i przygnębiającego tekstu, w którym chodzi o coś istotnego, wypada bardzo przekonująco. Artyzm Morrisseya-weterana nie starzeje się.  

 

Sierpniowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 30 lipca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także