Teraz Słucham – Wiesław Weiss (sierpień)

/ 7 sierpnia, 2014

W sierpniu Wiesław Weiss poleca:

OLAF DERIGLASOFF  – XXX

Podsumowanie trzydziestoletniej działalności artystycznej jednego z najinteligentniejszych i najbardziej dowcipnych muzyków na naszej rockowej scenie. Nowe, często zaskakujące, zawsze błyskotliwe i absolutnie szalone wersje utworów wybranych z wszystkich etapów jego kariery. Do słuchania na okrągło. 

 

BLUES PILLS – Blues Pills

Już krótka debiutancka płyta Blues Pills zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pierwszy regularny album zespołu jest jeszcze lepszy. Wypełnia go muzyka sięgająca korzeniami hard rocka, blues rocka i psychodelii z przełomu lat 60. i 70., ale wystarczająco nietradycyjna i wywrotowa, by cieszyć się nią w drugiej dekadzie XXI wieku. I ten głos Elin Larsson! Absolutnie hipnotyzujący!

 

KRUK – Before

Zachwycałem się już w tym miejscu dziesięciominutowym, magicznym utworem My Sinners, otwierającym Before, ale cały album jest świetny, a solówki gitarowe Piotra Brzychcego, łączące w sobie hardrockową moc z dużą dozą liryzmu, nadają wszystkim kompozycjom niepowtarzalny urok.

 

Sierpniowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 30 lipca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także