The Answer z kolejnymi szczegółami płyty "Sólas"

/ 27 maja, 2016

Zespół The Answer, który 7 sierpnia w warszawskiej Proximie wykona w całości swój debiutancki album „Rise” z 2006 roku, pracuje już nad nową płytą. Wokalista Cormac Neeson zdradził nam już jakiś czas temu, że szóste wydawnictwo jego grupy zatytułowane będzie „Sólas” (z języka gaelickiego szkockiego „światło”).

Głównym powodem wyruszenia w trasę jest 10. rocznica wydania debiutanckiego krążka „Rise” i to właśnie materiał z tej płyty będzie głównym tematem wieczoru. Nie zabraknie jednak także utworów z nowej płyty, która jest już prawie gotowa. Zespół potwierdził, że „Sólas” ukaże się 14 października, a za jej produkcję odpowiada, podobnie jak to było przy „Rise”, duet Andy Bradfield / Avril Macintosh.  

Już kilka tygodni temu Cormac Neeson potwierdził, że fani mogą spodziewać się kilku niespodzianek:

Właśnie jesteśmy w trakcie nagrywania nowej płyty. Zarejestrowaliśmy już perkusję, bas i większość gitar. Wciąż muszę nagrać jeszcze wokale. Mamy w zanadrzu kilka niespodzianek i kilku muzyków sesyjnych, których zaprosimy. Płyta będzie się znacząco różniła od poprzednich. Nigdy nie nagraliśmy dwa razy takiej samej płyty, ale tym razem bardziej eksperymentujemy, przyjęliśmy inny proces komponowania, poszerzamy nasze horyzonty. 

Dyskografię zespołu zamyka opublikowany w zeszłym roku album „Raise A Little Hell”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także