The Beauty Of Gemina już pojutrze w Warszawie

/ 7 maja, 2015

The Beauty Of Gemina od wielu lat najbardziej rozpoznawalny szwajcarski zespół gitarowej sceny new wave i dark-wave z elementami gotyckimi po raz pierwszy zaprezentuje się polskiej publiczności na pełnym klubowym koncercie. Pierwszy raz muzycy wystąpili w 2013 podczas świetnie przyjętego koncertu na Castle Party w Bolkowie.

Liderem The Beauty of Gemina od początku jest charyzmatyczny wokalista Michael Sele, którego niezwykle hipnotyczny, niski i oryginalny głos stanowi o wyjątkowości tej bardzo interesującej muzyki. Formacja wydała do tej pory 5 albumów studyjnych, z których największą popularnością cieszyły się: "At The End Of The Sea" (2010) oraz "Iscariot Blues" (2012). Ostatni album "Ghost Prayers" (2014) ukazuje nam bardziej tradycyjnie gitarowe oraz akustyczne wcielenie formacji. Zamyka go prawdziwa "perła" w postaci rozbudowanej, progresywnej i tradycyjnie transowej kompozycji "Darkness", do której nakręcono bardzo ciekawy videoclip w Tokyo.

The Beauty of Gemina to jeden z najbardziej znanych szwajcarskich zespołów alternatywnych, który powstał w 2006 roku. Dzięki charakterystycznemu wokaliście i autorowi piosenek Michaelowi Sele grupa szybko zyskała popularności nie tylko w rodzimej Szwajcarii, ale również w Niemczech. Publiczności pokochała m. in. takie kawałki jak "Suicide Landscape" i "Rumours".

Podczas koncertu w Polsce, który już 9 maja w stołecznym klubie Progresja Music Zone, muzyków z The Beauty of Gemina wspierać będzie włoski zespół Spiral69.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także