The Bill i Ska-P na Przystanku Woodstock 2014

/ 27 marca, 2014

Dwóch nowych wykonawców na Przystanku Woodstock 2014 – hiszpański przedstawiciel punk rocka Ska-P oraz polska legenda The Bill. Oznacza to, że skład imprezy został ponownie poszerzony, a wspomniane zespoły dołączyły do ogłoszonych wcześniej, czyli między innymi: Accept, Volbeat, Coma, Budka Suflera, Hatebreed, czy Lao Che.

W prawie pięć lat po "Lágrimas y Gozos" Ska-P powraca z nowym krążkiem zatytułowanym "99%". Spektakularne brzmienie zawdzięcza on Tonemu Lopezowi, producentowi, który odpowiadał też za poprzednie płyty zespołu.

 "99%" to krzyk o zatrzymanie przytłaczającego społeczeństwa ucisku. To wezwanie do walki przeciw wszystkim spekulantom, szabrownikom, prześladowcom i kłamcom. Ska-P nie chce pozostawać w milczeniu w obliczu finansowej brutalności i zwolnień ludzi, realiów, w których mniejszość kontroluje większość poprzez system gospodarczy zaprojektowany w taki sposób, by wykorzystywać ludzi. Artyści, nie przebierając w słowach, mówią całą prawdę o zastanej dyktaturze gospodarczej, twierdząc, że tylko walka i rewolucja są jedynym rozwiązaniem dla tracących nadzieję narodów.

The Bill to jeden z najważniejszych elementów układanki polskiej historii muzyki punkowej. Na tegorocznym Przystanku Woodstock zagra specjalny koncert "The Best of", co oznacza, że razem z nimi zaśpiewać będziecie mogli wszystkie hity, a mają ich sporo! Zobaczcie jak rozgrzali woodstockową publiczność na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także