The Black Keys na koncercie w Polsce

/ 3 lipca, 2014

W związku z "Turn Blue World Tour" zespół The Black Keys pojawi się również w Polsce. Duet zaprezentuje się 21 lutego 2015 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety – o których więcej TUTAJ – trafią do sprzedaży już jutro, czyli 4 lipca o godzinie 10:00. Organizatorem koncertu jest agencja Live Nation.

The Black Keys – rockowo-bluesowy duet z Akron w stanie Ohio, w którego skład wchodzą Dan Auerbach (gitara i wokal) i Patrick Carney (perkusja) powstał w 2001 roku. 10 lat później mieli już na swoim koncie sprzedanych  ponad 2 miliony płyt w samych Stanach Zjednoczonych. Doskonała passa zespołu trwa nieprzerwanie a w 2010 roku ich piąty album "Brothers" zdobył trzy nagrody Grammy, przynosząc przebojowe single "Tighten Up" i "Howlin' for You". Wiosną 2011 roku zespół rozpoczął pracę nad "El Camino". Główny singiel z płyty – "Lonely Boy", przyniósł duetowi kolejne statuetki Grammym.in dla najlepszego utworu rockowego. "El Camino" zostało również rockowym albumem roku. Obecna trasa koncertowa promuje nowy krążek cieszący się uznaniem krytyków – Turn Blue. To już ósma płyta duetu.

The Black Keys w niezwykły sposób nawiązuje do rocka. Ich muzyka jest mocno zakorzeniona w bluesie i amerykańskiej tradycji a ich zupełnie wyjątkowe brzmienie sprawia, że zdobyli miliony fanów na świecie. 

Muzycy zaledwie wczoraj wystąpili w Polsce w związku z Open'er Festival 2014

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także