The Cranberries powraca z nowym albumem

/ 6 października, 2011

Zespół tworzą niezmiennie Dolores O’Riordan, Noel Hogan, Mike Hogan oraz Fergal Lawler, których kariera rozpoczęła się w 1989 roku w rodzinnym mieście Limerick w Irlandii. W latach 90-tych grupa The Cranberries sprzedała ponad trzydzieści milionów płyt i zdobyła czołową pozycję wśród zespołów rockowych. Produkcją albumu "Roses" zajął się długoletni przyjaciel zespołu – Stephen Street, którego zamiarem był powrót do świeżości i oryginalności dwóch pierwszych płyt The Cranberries – "Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?" oraz "No Need To Argue".

Po wydaniu w 2001 roku albumu "Wake Up And Smell The Coffee", zespół The Cranberries ogłosił przerwę w działalności. Po ośmiu latach od nagrania ostatniej płyty grupa na krótko reaktywowała się z powodu uroczystości w Trinity College – Kiedy zaczęliśmy grać, miałam wrażenie, że nigdy nie zaprzestaliśmy wspólnych występów. Jest coś niesamowitego w graniu z The Cranberries, można to porównać do założenia idealnej pary butów. Po prostu pasują. – Dolores O’Riordan

W 2010 roku grupa rozpoczęła trasę, w trakcie, której zagrała 107 koncertów na terenie Europy, Północnej i Południowej Ameryki oraz Azji.

Nagranie dwóch solowych albumów z różnymi muzykami, uświadomiło mi, że Noel oraz Mike potrafią stworzyć wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju akordy, które Ferg zbiera razem w całość. Podczas nagrywania płyty w studio aż grzmiało, Stephen był w swoim żywiole, więc wszystko poszło całkiem szybko – Dolores O’Riordan. Do wypowiedzi wokalistki dołączył się Noel Hogan – Zawsze miałem wrażenie, że powstanie następny album. Podczas ostatnich sześciu lat, razem z Dolores wymienialiśmy się swoimi pomysłami.

Utwory na albumie "Roses" powstały z wewnętrznej potrzeby muzyków, głodnych wyrażania siebie poprzez muzykę, która z młodego, pełnego nadziei irlandzkiego zespołu, uczyniła w kilka lat światową supergwiazdę.

Lista utworów:

 1. Conduct
 2. Tomorrow
 3. Fire & Soul
 4. Raining In My Heart
 5. Losing My Mind
 6. Schizophrenic Playboys
 7. Waiting In Walthamstow
 8. Show Me
 9. Astral Projections
 10. So Good
 11. Roses 

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także