The Dead Weather po 5 latach z nowym krążkiem

/ 6 lipca, 2015

Trzeci album The Dead Weather ukaże się po dłuższej przerwie. Poprzednie dwa („Horehound” i „Sea of Cowards”) wychodziły rok po roku. W końcu wytwórnia Jacka White’a potwierdziła, że zapowiadany od 2013 roku albumDodge & Burn” nadchodzi.

Na płycie znajdzie się 12 utworów, 4 z nich poznaliśmy już wcześniej: „Open Up (That’s Enough)”, „Rough Detective”, „Buzzkill(er)” i „It’s Just Too Bad”. Część z nich usłyszymy teraz w nowych wersjach. Udostępnione dotychczas fragmenty nadchodzącego wydawnictwa znajdziecie poniżej.

Niestety Jack White, wokalistka Alison Mosshart, gitarzysta Dean Fertita i basista Jack Lawrence po wydaniu płyty nie ruszą w żadną trasę. W informacji prasowej czytamy:

W ciągu ostatniego roku muzycy spędzali rzadkie i sporadyczne wolne chwile na wspólnych nagraniach w Nashville. Członkowie zespołu są mocno zaangażowani w inne projekty, The Dead Weather nie będzie promowało nowego albumu podczas koncertów.

Na pocieszenie zamiast zwykłej płyty fani mogą nabyć limitowaną edycję „Dodge & Burn” na winylu. Do niej dołączony będzie singiel zawierający nowe utwory „I Feel Love (Every Million Miles)” i „Cop and Go”, plakat oraz wyjątkowe karty do gry z wizerunkami członków zespołu. Zamówienia na nią można składać tylko do 31 lipca za pośrednictwem strony thirdmanstore.com.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także