The Gaslight Anthem po raz pierwszy w Polsce

/ 17 marca, 2015

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert grupy The Gaslight Anthem. Dowodzona przez Briana Fallona formacja wystąpi w Polsce po raz pierwszy w swojej historii. Koncert odbędzie się w warszawskiej Proximie 17 czerwca

Bilety na pierwszy koncert The Gaslight Anthem pojawią się w sprzedaży 19 marca

Zespół powstał w 2007 roku w New Jersey i od tego czasu wydał pięć albumów. Pierwsze krążki ("Sink or Swim" z 2007 roku, "The ’59 Sound" z 2008 i "American Slang" z 2010) zebrały świetne recenzje i przyniosły zespołowi rozpoznawalność. Jednym z największych sukcesów w historii The Gaslight Anthem była z pewnością czwarta płyta – "Handwritten" (2012) – która w kilku krajach dotarła do zestawień najlepszej sprzedaży (w pierwszym tygodniu po wydaniu).

The Gaslight Anthem w swojej twórczości łączą wiele wpływów – od punk rocka, przez "stadionowego" rocka, po blues, folk czy pop. Kolejną granicę stylistyczną muzycy pokonali najnowszym albumem – "Get Hurt" to najbardziej eklektyczny album w ich karierze.

Produkcją albumu zajął się Mike Crossey, który współpracował już z Arctic Monkeys czy The 1975, który zachęcił zespół do eksperymentów. Album "Get Hurt" ukazał się w sierpniu ubiegłego roku i od tego czasu zespół intensywnie koncertuje w ramach jego promocji.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także