The Killers ukradli linię basu z utworu Davida Bowiego

/ 10 listopada, 2013

Utwór "All These Things That I've Done" jest jednym z najbardziej znanych w dorobku formacji The Killers. Jak się właśnie okazało, linia basu – która znalazła się w tym singlu – nie jest autorskim pomysłem muzyków. Została podebrana z utworu "Slow Burn" Davida Bowiego.

Zdradził to w niedawnej rozmowe z NME.com sam Brandon Flowers, który opowiadał o singlu "All These Things That I've Done":

Gdy powstawał ten numer byłem pod ogromnym wrażeniem płyty U2 "All That You Can't Leave Behind". Uważałem, że to był niezwykły powrót w ich wykonaniu i byłem pod wrażeniem, jak wiele wspaniałych utworów znajduje się na tym wydawnictwie. Mają one duszę, dlatego nieco się nimi sugerowałem. Chciałęm stworzyć utwór, który byłby podobny do tych z płyty U2. Ponadto wzięliśmy linię basu ze "Slow Burn" Davida Bowiego, z płyty "Heathen". Mam nadzieję, że minęło na tyle dużo czas, że nikt nas za to nie pozwie!

Wywiad z Brandonem Flowersem przeprowadzono w związku z nowym wydawnictwem, które jakiś czas temu zapowiedział zespół The Killers. Składanka "Direct Hits" ujrzy światło dzienne już jutro – więcej na jej temat TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także