The Stone Roses z nowym albumem?

/ 3 czerwca, 2013

The Stone Roses to zespół, który wywarł spory wpływ na scenę britpopową (w tym m.in. na Oasis). Formacja zniknęła z rynku na przeszło dwadzieścia lat, ponownie reaktywując się w 2012 roku. Muzycy właśnie wtedy pierwszy raz wspomnieli o nowy albumie, który premierę miał mieć rok później (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Obietnica została dotrzymana częściowo. Wydanie płyty znacząco się opóźni, ale muzycy The Stone Roses mają przygotowanych kilka nowych utworów.

– Pracujemy nad nowym materiałem. Będzie gotowy na przestrzeni pięciu lat – mówił stacji radiowej BBC 6 Music gitarzysta John Squire. – Mamy kilka nowych piosenek. Nie mogę powiedzieć więcej na ten temat. Na pewno nie będziemy grać ich na żywo przed nagraniem. Pracujemy nad tym w tym roku – powiedział.

Wszyscy, którzy czekają na nowy krążek The Stone Roses, w międzyczasie będą mogli obejrzeć dokumentalny film o formacji zatytułowany "Made Of Stone". Obraz przedstawia powrotne koncerty zespołu z 2012 roku, skupiając się na tych zagranych w rodzinnym Manchesterze. Film do kin trafi 5 czerwca w Wielkiej Brytanii.

Oficjalny Trailer "Made Of Stone":

Grupa The Stone Roses ostatni album "Second Coming" wydała w 1994 roku. Promował go teledysk do utworu "Love Spreads".

lg

KOMENTARZE

Przeczytaj także