The Winery Dogs zapowiada nowy album

/ 2 stycznia, 2015

Amerykańska supergrupa ma na swoim koncie tylko jeden, ale za to znakomicie przyjęty album zatytułowany po prostu "The Winery Dogs". Często jednak bywa tak, że grupy stworzone z muzyków występujących w innych zespołach mają problem, żeby ponownie spotkać się w studiu nagraniowym. W wypadu The Winery Dogs również nie jest łatwo, ale muzycy od dłuższego czasu przekonywali, że w końcu nagrają drugi album…

I wszystko wskazuje na to, że Mike Portnoy, Billy Sheehan i Richie Kotzen ponownie spotkają się w studiu i, jak sugerowali w wywiadzie dla GetYourRockOut, stanie się to już w tym miesiącu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, album zostanie opublikowany w 2015 roku.

Czego możemy się po nim spodziewać? Stara się odpowiedzieć Richie Kotzen:

Będziemy pisać to, co nam się akurat podoba. Wejdziemy do studia i zrobimy dokładnie to samo, co poprzednim razem. Mike zagra na perkusji, ja na basie, będziemy jamować. Potem trochę z tym pokombinujemy i będziemy to wszystko zapisywać. Będzie co będzie, bo – jak już wspominałem – muzyka nie jest dla mnie matematyką. Trzeba ją czuć, trzeba być kreatywnym.

Wspomniany wcześniej album "The Winery Dogs" pojawił się w sprzedaży w maju 2013 roku i uplasował się na 27. pozycji zestawienia Billboard 200.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także