The Winery Dogs zdradzili szczegóły drugiego krążka

/ 14 sierpnia, 2015

Hot StreakThe Winery Dogs pojawi się 2 października 2015 roku. Już dzień później trio Mike Portnoy (perkusja) – Richie Kotzen (gitara i wokal) – Billy Sheehan (bas) ruszy w trasę koncertową. Pierwszy singiel z tej płyty, „Oblivion”, poznać powinniśmy dużo wcześniej, bo jeszcze w sierpniu.

Wokalista opowiada o brzmieniu nowego wydawnictwa:

Czuję, że wznieśliśmy zespół na inny poziom. Kompozycje są mocniejsze niż poprzednio. Czuję się bardziej związany tekstowo i muzycznie z tym, co zrobiliśmy na tej płycie, niż na debiucie. Poszerzyliśmy swój zakres muzyczny i ruszyliśmy do przodu.

Swoje trzy grosze dorzuca też Mike Portnoy (który znalazł czas dla The Winery Dogs mimo współdowodzenia superprojektem Metal Allegiance):

Wszystko na tej płycie, w porównaniu z pierwszą, powstało w wyniku współpracy. Taka naturalna chemia. Nasza trójka świetnie pasuje do siebie muzycznie i osobowościowo.

Zespół The Winery Dogs powstał w 2012 roku. Stworzyli go perkusista Mike Portnoy, gitarzysta i wokalista Richie Kotzen oraz basista Billy Sheehan. Już rok później do sklepów trafiła ich debiutancka płyta, zatytułowana po prostu „The Winery Dogs”. Z niej, w oczekiwaniu na „Oblivion”, przypomnimy jeszcze „Time Machine”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także