Tony Iommi (Black Sabbath) sygnuje gitarę

/ 3 lipca, 2015

Tony Iommi o swojej nowej, czarnej, klasycznie wyglądającej gitarze opowiedział w krótkim filmiku:

Ta gitara brzmi dokładnie tak, jak chciałbym, żeby brzmiała na scenie. Gram na niej w domu i w studiu. Ma sygnowane przeze mnie przetworniki, nad którymi trochę w przeciągu lat pracowaliśmy. Ma wspaniały, naprawdę przyjemny gryf. I… to po prostu wyglądająca naprawdę klasycznie gitara.

W sprzedaży pojawi sie tylko 2000 sztuk instrumentu, do każdego dołączony będzie certyfikat oraz zdjęcie jej twórcy. Gitarzysta jest zadowolony ze swojego dzieła, firma Epiphone również bardzo chwali sobie współpracę z muzykiem Black Sabbath:

Tony Iommi jest mistrzem gitary dla każdego. Nie jest tylko „głównym gitarzystą” Black Sabbath. On jest Black Sabbath. Zespół w 2006 roku wprowadzony został do Rock & Roll Hall of Fame, a on jest idolem dla wszystkich gitarzystów od jego debiutu w 1970 roku. Przez 45 lat był sercem i duszą grupy oraz twórcą dziesiątków ponadczasowych, klasycznych riffów. Tony Iommi pomógł stworzyć popularną gitarę „SG”, teraz Epiphone prezentuje jedyną w swoim rodzaju SG zaprojektowaną ściśle według wskazówek Tony’ego Iommiego.

Wiele z nich z pewnością dotyczyły instrumentów dla osób leworęcznych. Nowa gitara dostępna będzie również w wersji dla nich. Muzyk wspomina, jak wielkie miał problemy, gdy próbował znaleźć taką za młodu.

W późnych latach 60. – jako osoba leworęczna, mieszkająca w Wielkiej Brytanii – nie miałem możliwości znalezienia i kupienia gitary z gryfem po drugiej stronie. W połowie lat. 60. miałem szczęście dostać jedną z nielicznych takich gitar dla leworęcznych.

Cały wywiad z Tonym Iommim znajdziecie na stronie producenta epiphone.com.

Pogralibyście sobie na takiej gitarze?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także