Tony Iommi napisał utwór dla… Armeńczyków

/ 7 marca, 2013

Słynny gitarzysta Tony Iommi postanowił podnieść poziom rywalizacji w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji i wspomógł armeński zespół Dorians. Członek Black Sabbath napisał rockową balladę pt. "Lonely Planet".

Nie jest to jednak przypadek, ponieważ Iommi ma wiele wspólnego z małym krajem leżącym na Kaukazie Południowym. Pomagał po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Armenię w 1988 roku. Wówczas 500 tysięcy osób pozostało bez dachu nad głową. Iommi zbierał pieniądze dla mieszkańców najbardziej zniszczonych regionów oraz kilka lat temu odwiedził kraj, żeby sprawdzić, czy sytuacja żyjących tam ludzi się poprawiła. W 2012 roku nagrał również album pt. "Ian Gillian & Tony Iommi: WhoCares", na którym gościnnie wystąpił wokalista Deep Purple. Dochód z wydawnictwa zostanie przekazany na wybudowanie szkoły muzycznej w Armenii.

– Na początku powiedziałem: Boże, nie wiem – zdradza Iommi. – To dziwne tworzyć piosenkę na potrzeby Eurowizji, zwykle tego nie robię. Ale odpowiedziałem: Mam rockową balladę, prześlę ją. Problem polega na tym, że zawsze mówiłem O nie, tylko nie Eurowizja!, a teraz jestem jej częścią.

Półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 14 maja w Malmö.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także