Tony Iommi szuka nowego mistrza gitary

/ 3 czerwca, 2015

Tony Iommi zdradził, co czyni gitarzystę wielkim, w zapowiedzi programu, który emitowany będzie na brytyjskim kanale Sky Arts od 9 czerwca 2015 roku.

Chciałbym spotkać kogoś, kto gra z serca, a nie kogoś, kto wyuczy się każdej nuty aż do perfekcji.

Techniczne granie jest w porządku, jednak nie o to przede wszystkim chodzi. Gitarzysta Black Sabbath podzielił się z uczestnikami talent show – i jednocześnie z nami wszystkimi – kilkoma ważnymi radami.

Ideą jest słuchanie i przyswajanie wszystkiego, co się da, by potem, gdy grasz, dać z siebie wszystko prosto z serca. Nie chodzi o kopiowanie z książek czy pokazywanie tego, czego się nauczyłeś. To, co robisz, musi pochodzić z wewnątrz, musisz pokazać, do czego jesteś zdolny.

Oprócz Tony’ego Iommiego w programie wezmą udział DJ Edith Bowman i frontman Fun Lovin’ Criminals, Huey Morgan.

Czy niedługo poznamy nowego geniusza gitary? Przekonamy się za kilka tygodni. Zwycięzca show dostanie szansę zaprezentowania się na żywo przed szerszą publicznością – zagra na festiwalu Latitude, który odbędzie się już w dniach 16-19 lipca 2015 roku w Suffolk.

Gitarzystę pochłania telewizja, całe Black Sabbath tymczasem zajęte jest przygotowaniem reedycji pierwszych ośmiu albumów zespołu – od „Paranoid” po „Never Say Die!” – na płytach winylowych.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także