Tool ma materiał na dwie płyty, ale nie jest zadowolony

/ 27 października, 2016

Jakiś czas temu Buzz Osborne z The Melvins wyjawił, że Tool napisał tyle utworów, że starczyłoby na dwie płyty (a najkrótsza z kompozycji ma 12 minut). Teraz część z tych informacji potwierdził gitarzysta zespołu Adam Jones.

Jeden z fanów – uczestników spotkania z posiadaczami biletu VIP na koncert grupy tak je zrelacjonował w serwisie Reddit:

Sporo się dowiedziałem o zespole podczas sesji Q&A [ang. questions and answers­ – pytania i odpowiedzi] z Adamem. W pomieszczeniu było 150 osób i było bardzo sympatycznie. Zagrał dla nas, opowiedział o tym, jak on i Justin grywali ze sobą, by stworzyć rytm 5/7. Zagrał riff, który znajdzie się na nowej płycie. Powiedział, że mają muzyki na dwa albumy, ale tylko pięć obecnie wypełnia ich (zespołu) standardy. Adam, Justin i Danny są w studiu od godziny 13 do 16, sądzę, że powiedział, że od wtorku do czwartku. Kiedy 90% będzie gotowych, Maynard zacznie pisać (tak Maynard lubi pracować).

Nie wiemy, co o tym myśleć… Gitarzysta Meshuggah Mårten Hagström zapoznał się już z nowymi utworami Toola. Jego zdaniem to najlepszy materiał tego zespołu, który słyszał. A teraz Adam Jones mówi, że tylko pięć kawałków jest w porządku? Perfekcjonizm muzyków? Skromność? W każdym razie czekamy.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także