Tool wraca do studia

/ 7 kwietnia, 2014

Nowy album zespołu Tool jest nagrywany. To chyba najważniejsza i najbardziej optymistyczna wiadomość. Co prawda ostatnio media informowały, że nowy album jest nagrany i gotowy do publikacji, ale szybko okazało się, że nie były to informacje prawdziwe. Teraz jednak mamy coś potwierdzonego, ponieważ pochodzi wprost z oficjalnej strony internetowej grupy Tool.

Możemy tam przeczytać:

Po ostatniej mini trasie koncertowej muzycy z zespołu Tool będą dalej pracować nad materiałem na ich nowe studyjne wydawnictwo, zrobią sobie jedynie przerwę na rozpakowanie swoich rzeczy i przejrzenie skrzynek mailowych. Piszę "dalej pracować", ponieważ  – w przeciwieństwie do tych, którzy uważali, że tournée jest ucieczką ze studia – czterej członkowie spędzali wspólnie czas podczas prób, spożywania posiłków itp. Jestem prawie pewien, że spędzili też dużo czasu eksperymentując z nowymi dźwiękami.

Jak to zwykle bywa, nie ma wielu konkretów, ale przynajmniej sama informacja, że muzycy z Tool znów wchodzą do studia jest bardzo optymistyczna. Na stronie zauważono, że trasa koncertowa wcale nie musiała opóźnić tego procesu, ponieważ muzycy w czasie koncertów również eksperymentowali z nowymi pomysłami.

Ostatnim albumem amerykańskiej formacji Tool jest "10,000 Days" z 2006 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także