Trent Reznor pracuje nad "sekretnym" projektem dla Apple

/ 3 listopada, 2014

Wygląda na to, że firma Apple planuje zrobić coś ciekawego związanego z muzyką w sieci. Niewykluczone nawet, że współpraca z zespołem U2 ma z tym jakiś związek. Na razie dowiedzieliśmy się, że nad nowym projektem pracuje Trent Reznor z Nine Inch Nails. Firma, której jest szefem – Beats Music – została przejęta przez Apple na początku tego roku i muzyk rozpoczął współpracę z tym międzynarodowym gigantem. To nie będzie muzyka w sensie stricte, ale coś z nią związanego…

Trent Reznor powiedział kilka słów o tym projekcie podczas rozmowy z The Pulse Radio:

Beats zostało kupione przez Apple i chcieli, żeby stworzył z nimi kilka produktów. Nie mogę wdawać się w szczegóły, ale wydaje mi się, że jestem w dobrej sytuacji, a ta współpraca może przynieść im wiele korzyści. Dla mnie to oznacza pójście na kompromis, ponieważ nie poświęcę tyle czasu na tworzenie nowej muzyki. To jednak też będzie bardzo twórcza praca, ale nie będzie polegała na nagrywaniu muzyki, będzie jednak z nią bezpośrednio powiązana.

Muzyk powiedział jeszcze, że będzie to związane ze sposobem "dostarczania muzyki", a sam projekt będzie miał zasięg międzynarodowy. Kilka tygodni temu Bono wspominał, że będzie współpracował z Apple nad projektem nowej metody przekazywania muzyki w sieci – kto wie, czy nie chodzi o jeden i ten sam projekt? Zapowiada się interesująco! 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także