Triggerfinger w Klubie Proxima

/ 27 lutego, 2013

Gdyby pokusić się o wymienienie popularnych wykonawców z Belgii na myśl oczywiście przychodzi Selah Sue, zespół dEus, potem może Soulwax, a potem pomysły się już kończą. Od tej pory do listy obowiązkowo trzeba dodać Triggerfinger. Dojrzali muzycy (średnia wieku 45 lat!) na swój wielki moment musieli poczekać aż kilkanaście lat. Choć w rodzimej Belgii są popularni od lat, to świat o nich usłyszał dopiero niedawno i to za sprawą covera. To właśnie Triggerfinger wykonali piosenkę z repertuaru Likke Li "I Follow Rivers" lepiej niż sama autorka. I najwyraźniej historia lubi się powtarzać, bo Triggerfinger zaczynali w 1998r. właśnie jako cover band. Szybko jednak wypracowali sobie własny, charakterystyczny styl i zaczęli tworzyć swój autorski materiał. Na swoim koncie mają już 4 albumy, z których najnowszy – "All This Dancin’ Around" ukazał się w Polsce 16 października 2012.

– Tak, wiem, że jesteśmy dosyć starzy jak na zespół rockowy – przyznaje żartobliwie wokalista i lider Triggerfinger Ruben Block i dodaje – Ale to dobrze, że staliśmy się popularni właśnie teraz, kiedy mamy więcej doświadczenia i jesteśmy bardziej wyluzowani, niż kiedy mieliśmy po 20 lat.

Antyradio Coverband tworzą czterej muzycy, którzy po ukończonych szkołach muzycznych i latach szlifowania umiejętności w rozmaitych składach (m.in. Dragon's Eye, Dianoya) uznali, iż przyszedł czas na konkretne granie "do kotleta". W repertuarze zespołu są tylko i wyłącznie najlepsze rockowe przeboje, w oryginalnych, a także nieco improwizowanych aranżacjach. To prawdziwie koncertowe dobre brzmienie, z olbrzymią dawką energii.

Szczegóły:

Miejsce: Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

19:00 DOOR – 20:00 KONCERT: ANTYRADIO COVERBAND – 21:00 KONCERT: TRIGGERFINGER

Cena biletów:  65 zł – przedsprzedaż; 75 zł – w dniu koncertu, 57 zł – z kartą ISIC.

Miejsca zakupu: www.eventim.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn; bileteria Palladium ul. Złota 7 w godz. 12:00 – 19:00; biuro klubu Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a w godz. 9:00- 17:00; Fundacja Universitatis Varsoviensis, ul. Krakowskie Przedmieście 24 pok. 109 – od pn – pt w godz. 9.00 – 16.00.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także