Turbo nagra "Piąty Żywioł"

/ 2 września, 2013

Właśnie zakończyły się próby i przymiarki przed nagraniem nowego materiału w studiu i jak zapowiada zespół Turbo"Piąty Żywioł" będzie prawdopodobnie ich najlepszym krążkiem.

Muzycy zespołu śpieszą z wyjaśnieniem znaczenia tytułu:

W naszej koncepcji, oprócz czterech znanych nam żywiołów jest jeszcze piąty. Człowiek tak jak żywioły odmienia oblicze ziemi, ma w sobie siłę, którą można w pewien sposób zestawić z siłą żywiołów, czasami wykorzystuje tę siłę w dobry sposób, a czasami nie. Często kierują nami namiętności, które można porównać do żywiołów jak: pasja, miłość, żądze.

"Piąty Żywioł" zostanie zarejestrowany w poznańskim studio Perlazza należącym do eksgitarzysty Acid Drinkers, Przemysława "Perły" Wejmanna. Nagrania rozpoczną się już 9 września.

Wojciech Hoffmann o współpracy z Perlazza:

Znamy się od lat, Perła jest zawodowcem, wie czego oczekuje od nas, wie też co może nam dać, myślę więc, że będzie fajna atmosfera. Muzycy Turbo są zdyscyplinowani, dostosowujemy się do rygorów, które obowiązują, a Perła jest zapalony, ale też bardzo zaangażowany i to jest właśnie istotne.

Przypomnijmy, że ostatni krążek Turbo zatytułowany "Strażnik Światła" ukazał się w 2009 roku i był pierwszym albumem grupy z nowym wokalistą – Tomaszem Struszczykiem.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także