Udo Dirkschneider gra Accept

/ 21 marca, 2016

Udo Dirkschneider postanowił zamknąć rozdział życia związany z jego pobytem w Accept. W tym zespole spędził niemało lat: 11 od uformowania się grupy do 1987 roku, kolejnych pięć lat w latach 90. i jeszcze chwilę w 2005 roku. Jego głos słychać na 10 z 14 płyt studyjnych tej niemieckiej formacji. W końcu zapragnął się od tego odciąć – ma przecież swój zespół U.D.O. –  i ruszył w trasę koncertową, podczas której… przypomina utwory tego zespołu. O swojej decyzji opowiadał Mitchowi Lafonowi:

Wielu ludzi pyta mnie: „Dlaczego to robisz?”, a ja odpowiadam, że ludzie zawsze mnie proszą: „Och, czy nie możesz zagrać tego utworu Accept i tamtego utworu Accept?”. Z U.D.O. wydałem 15 albumów i teraz ważne jest U.D.O. Zdaje sobie oczywiście sprawę, że ludzie chcą usłyszeć utwory Accept z moim wokalem, ale chce to zamknąć – tak jak książkę. Chcę zamknąć wszystko, co dotyczy Accept. To będzie ostatni raz. Zgodziłem się na ostatnią trasę, trasę po świecie.

Jeden z tych koncertów odbył się 18 marca 2016 roku w Tesalonikach w Grecji.

Rejestracja oficjalnego DVD i CD planowana jest podczas innego koncertu, który odbędzie się 2 kwietnia 2016 roku w Memmingen w Niemczech.

Udo Dirkschneider podsumowuje:

Jest taki zespół, nazywają się Accept. I proszę, jeśli chcecie posłuchać ich utworów, idźcie zobaczyć Accept [śmiech]. Tylko tyle mogę powiedzieć. Teraz jest ostatnia szansa, by posłuchać oryginalnego głosu. Powiedziałbym, że Mark Tornillo [obecny wokalista Accept] radzi sobie naprawdę dobrze, więc proszę posłuchajcie Accept. A U.D.O. to U.D.O.

Setlista koncertu U.D.O, 18.03.2016:

 1. Starlight
 2. Living for Tonite
 3. Flash Rockin' Man
 4. London Leatherboys
 5. Midnight Mover
 6. Breaker
 7. Head Over Heels
 8. Neon Nights
 9. Princess of the Dawn
 10. Winterdreams
 11. Restless and Wild
 12. Son of a Bitch
 13. Up to the Limit
 14. Wrong Is Right
 15. Midnight Highway
 16. Screaming for a Love Bite
 17. Monsterman
 18. TV War
 19. Losers and Winners
 20. Metal Heart
 21. I'm a Rebel
 22. Fast as a Shark
 23. Balls to the Wall
 24. Burning

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także