Ulver zapowiedział nowy album

/ 1 lipca, 2013
 
Nowe dzieło grupy Ulver zatytułowane będzie "MESSE I.X–VI.X". Norwegowie opublikowali właśnie filmową zapowiedź płyty. Prezentujemy ją poniżej:
 

Album "MESSE I.X–VI.X" ukaże się na rynku 1 sierpnia. Grupa Ulver materiał z płyty zagrała już na żywo 21 sierpnia 2012 roku. Instrumentalnie grupę wsparli wówczas muzycy z Tromsø Chamber Orchestra. Sporo materiału zawartego na płycie zostało zarejestrowane podczas tego występu. Jak jednak można przeczytać w materiałach prasowych, nie jest to album koncertowy:

 
Wiele zostało nagrane na żywo, ale nie jest to album zrobiony "na żywo". Spędziliśmy długie godziny w studio, starając się muzycznie przetłumaczyć to, co stało się tamtej nocy. 
 
 
 
Muzycy Ulver postanowili napisać również kilka zdań o zawartości muzycznej wydawnictwa "MESSE I.X–VI.X". Tradycyjnie już uczynili to w bardzo enigmatyczny sposób:
 
 
Jesteśmy teraz spokojni. Jest o wiele ciszej niż zwykle. Bardziej nowocześnie, niż średniowiecznie. Ale tam zawsze będzie zachwyt. Poświęcenie i płacz. Ojciec, matka… i duchy. Odbijające się cienie – czujesz je, jak towarzyszący Ci element – i nieobliczalna elektronika ciszy. Kultura sampli. Wojna i sęp, Ludzki ból. Pomimo, że kochamy. Nasze dzieci. Obawiamy się o ich przyszłość. 
 
 
Wytwórnia Neuropa Records przymuje już zamówienia przedpremierowe na "MESSE I.X–VI.X"

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także