Ursynalia bez 3 Doors Down?

/ 23 kwietnia, 2013

Zespół 3 Doors Down miał wystąpić 1 czerwca na tegorocznych Ursynaliach (pisaliśmy o tym TUTAJ). Byłby to powrót grupy do Polski po prawie 10 latach i zarazem pierwszy plenerowy koncert w naszym kraju. Nie wiadomo jednak, czy tak się stanie.

Powodem jest wypadek drogowy basisty Todda Harrella. Muzyk jadąc pod wpływem środków odurzających, zderzył się z z innym samochodem, którego kierowca zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Artysta został oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem środków odurzających.


Pozostali muzycy 3 Doors Down nie wypowiadają się na temat basisty, zamieścili natomiast na oficjalnej stronie grupy krótkie kondolencje dla rodziny ofiary wypadku, 47-letniego Paula Howarda Shouldersa. – Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem Paula Howarda Shouldersa. Nasze serca i modlitwy są blisko jego rodziny oraz przyjaciół w tym trudnym czasie – czytamy na oficjalnej stronie.

W wyniku zaistniałych wydarzeń formacja 3 Doors Down odwołała 4 koncerty w USA, w tym 2 występy na Festiwalach Rockville i Carolina Rebellion. Prawdopodobne wznowienie trasy ma nastąpić 31 maja w Moskwie. Nadal nie wiadomo jednak, czy zespół wystąpi 1 czerwca na Ursynaliach.

Ursynalia odbędą się w dniach 31.05-2.06 na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Headlinerami są Motörhead oraz ZZ Top. Na festiwalu wystąpią także m.in. HIM, Bullet for My Valentine, Steve Aoki, Parkway Drive, Soilwork oraz Luxtorpeda.

Ostatni album 3 Doors Down to kompilacyjne "The Greates Hits" wydane w 2012 roku. Zawiera on 9 utworów w nowych  wersjach i 3 premierowe piosenki. Promowany był przez teledysk nakręcony do kawałka "Light One":

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także