Utwór AC/DC jednym z najdroższych w historii kinematografii

/ 15 sierpnia, 2014

Filmy, seriale telewizyjne, reklamy – we wszystkich wykorzystuje się znane utwory. Żeby jednak można było ich użyć, trzeba nabyć do tego odpowiednie prawa. W zależności od popularności danego wykonawcy i konkretnego utworu, ceny mogą być bardzo różne – od symbolicznych, po małe fortuny. Wysoko na liście najdroższych utworów znalazł się "Thunderstruck" grupy AC/DC.

Jak zdradził w programie "Variety Artisans" Thomas Golubic, zajmujący się między innymi muzyką w serialach "Breaking Bad" czy "The Walking Dead", utwór australijskiej legendy został wyceniony na bagatela – 500 tysięcy dolarów. Choć producenci byli przerażeni stawką, ostatecznie zdecydowali się na zakup i ten wielki przebój znalazł się w filmie "Varsity Blues".

Grupa AC/DC często odsprzedaje prawa do swoich utworów na potrzeby produkcji filmowych I telewizyjnych. Najlepszym przykładem niech będzie ścieżka dźwiękowa do filmu "Iron Man 2", gdzie wykorzystano aż piętnaście utworów Australijczyków. Musiało to kosztować małą fortunę…

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także