Venom Inc. ponownie w Polsce

/ 10 sierpnia, 2016

W sobotę 15 października na scenie Łódzkiego Domu Kultury, dzień później w gdańskim klubie B90 oraz w poniedziałek, 17 października, w krakowskiej Rotundzie muzycy z Venom Inc. zagrają wraz z czterema zespołami, które towarzyszyć im będą na trasie europejskiej. W Łodzi, jako jedyny krajowy „rozgrzewacz”, wystąpi Triagonal. Wspomnianymi supportami będą: Vital Remains, Mortuary Drape, Nervochaos i Desecrator.

Venom Inc. to reaktywacja tercetu, z którego dwóch muzyków (gitarzysta Jeff „Mantas” Dunn oraz perkusista Tony „Abaddon” Bray) współtworzyło pierwsze, legendarne albumy Venom – grupy, która w latach 80. zmieniła oblicze gitarowego rocka. Nagrali tak klasyczne płyty, jak „Welcome To Hell” czy „Black Metal”.

Gdy później nastąpił rozłam w pierwotnym składzie kapeli, miejsce frontmana Cronosa zajął Tony „Demolition Man” Dolan, który dziś ponownie stoi z gitarą basową za mikrofonem. Zespół powrócił bowiem po burzliwym, wieloletnim okresie rozłamów i reaktywacji. Na europejskiej trasie koncertowej będzie grał zarówno te najważniejsze utwory jak też repertuar premierowy, szykowany na nową płytę. 

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także