Vinnie Paul: Phil Anselmo szarga reputację Pantery

/ 3 października, 2016

Vinnie Paul Abbott wraz ze swoim bratem – gitarzystą Dimebagiem Darrellem założył Panterę w 1981 roku. Wokalista Phil Anselmo dołączył dopiero pięć lat później, to z nim grupa wspięła się na wyżyny. Wszystko zaczęło się psuć wraz z nowym wiekiem.

Teraz perkusista przyznaje, że nie widział się z Philem od ostatniego koncertu Pantery ponad 15 lat temu i że nie podoba mu się to, co wyprawia. Chodzi m.in. o zachowanie wokalisty podczas imprezy ku czci jego brata. Portalowi R7.com mówi, że wyrządza tym wielką szkodę marce zespołu.

Nie mogę mówić za niego. Zrobił dużo rzeczy, by zniszczyć wizerunek, który miała Pantera, to, o co walczyła, i to, o co chodziło. To smutne. Ja kontynuuję to w Hellyeah, z czego jestem bardzo dumny. Wiecie, nie mogę kontrolować wszystkiego, co jest związane z tym kolesiem. Mówię szczerze – nie rozmawiałem z nim od 2000 roku.

Muzyk rozwiał także wszelką nadzieję na reaktywację grupy, np. z Zakkiem Wylde’em z Black Label Society na gitarze.

Dla mnie osobiście to koniec, odkąd Pantera zakończyła działalność. Wielu ludzi tego nie rozumie. Był jakiś powód ku temu, że zespół już nie był razem. A że nie ma też mojego brata. nie będzie czegoś takiego jak reaktywacja tego zespołu. Kropka.

Vinnie Paul Abbott całkowicie jest teraz oddany Hellyeah. Kocha to, co robi, i jest dumny z tej kapeli.

Każdy tutaj jest wyjątkowy i taka też jest muzyka, którą razem tworzymy. Naprawdę wierzę, że to coś specjalnego, kolejny poziom w moim życiu. Nie przejmuję się tym, że ludzie żyją przeszłością. Jeśli żyjesz w przeszłości, nie masz przyszłości.

Czy to rzeczywiście coś wyjątkowego, przekonać się będziecie mogli na żywo już w 2017 roku, kiedy to Hellyeah zagra w Polsce.

Poniżej znajdziecie cały wywiad z perkusistą tej grupy, wokalistą Chadem Greyem i basistą Kyle’em Sandersem, ale wcześniej teledysk do utworu „I Don’t Care Anymore” z ich ostatniej płyty „Unden!able” z lutego 2016 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także