Voo Voo zapowiada koncertówkę

/ 21 czerwca, 2016

Album ten jest unikatowym zapisem koncertowym programu „Dobry wieczór”, z udziałem suwalskiego chóru Gospel Choir. Koncert odbył się w lipcu 2015 w ramach Suwałki Blues Festiwal – Bielszy Odcień Bluesa. Gospodarzem koncertu, jak również pomysłodawcą wydania tej płyty jest Jan Chojnacki, znany i ceniony dziennikarz radiowej Trójki. Oto kego zapowiedź tego albumu:

Waglewskich ród z Nowego Sącza się wywodzi. Nowosądeczanie słyną z odwagi, poczucia humoru i oszczędnego podejścia do życia. Nic więc dziwnego, że niestandardowe dźwięki, refleksyjnie luzackie teksty i oszczędność tak zwanych środków wyrazu są opoką twórczości lidera Voo Voo. W tej oszczędności twórca posunął się tak daleko, że stworzył piosenkę, która zwalnia go z konwencjonalnego obowiązku przywitania się z publicznością. Tradycyjne „Dobry wieczór” jest nie tylko tytułem wydanej w 2014 roku płyty Voo Voo, ale także pierwszym wersem rozpoczynającego ją nagrania.

Na album, który zostanie opublikowany już 1 lipca, złoży się osiem utworów, które na Suwałki Blues Festival 2015 wykonał kwartet Waglewski/Pospieszalski/Martusewicz/Bryndal. Oto lista utworów:

01. Dobry wieczór
02. Po godzinach
03. Kim bym był…?
04. Na coś się zanosi
05. Gdybym
06. Skrzyżowanie
07. Tli się
08. Dokąd idą 

Okładka:

mg | fot. Marcin Masilewski

KOMENTARZE

Przeczytaj także