WU-HAE – trasa z Kultem, nowa płyta

/ 8 listopada, 2011

Pierwszy krążek „Życie na raty” został nominowany w 2007 roku do nagrody Superjedynki. Drugi album „Opera Nowohucka” wydany na Pendrivie, zamkniętym w metalowej puszce w 2009 roku, zyskał uznanie czytelników „Gazety Wyborczej” i w nagrodę stał się laureatem „Odlota”.

Aktualnie trwają prace nad trzecią płytą. Zespół po ostatnich eksperymentach z elektronicznym graniem, postanowił powrócić do surowego i żywego brzmienia. W maju 2011 roku podczas charytatywnego koncertu na dziedzińcu krakowskiego więzienia przy ul. Montelupich grupa zrealizowała teledysk do utworu „Taki jestem”. Więźniowie na dziedzińcu odważyli się wziąć udział w zdjęciach, stając się uczestnikami szerszego nowatorskiego programu resocjalizacyjnego „Rekonstrukcja”. Celem projektu było zaangażowanie więźniów w niestandardowe działania artystyczne. Widocznym i namacalnym efektem tego projektu jest wystawa fotografii, w której autorami i modelami są osadzeni.

Teledysk „Taki jestem” jest zapowiedzią nowej płyty Wu-Hae, której premiera jest zaplanowana na luty 2012. Po właśnie zakończonych koncertach z Kultem: we Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu  i Warszawie, zespół będzie można zobaczyć w Krakowie już 1.12.2011 w klubie Lizard King.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także