Wacken 2016: Ogłoszono pierwszego headlinera festiwalu

/ 16 października, 2015

Podpowiemy: ich 16. studyjny album ukazał się 4 września 2015 roku i miał pewną znaną czaszkę na okładce… Na Wacken w 2016 roku zagra Iron Maiden!

Wokalista zespołu, Bruce Dickinson, zapowiada ten koncert w ramach „A Night to Remember”:

Minęło już trochę czasu od naszego ostatniego występu i nie możemy się doczekać, aż wrócimy na trasę. Maideni swoje możliwości rozwijają na scenie, gdy grają dla fanów. To jest coś, co lubimy najbardziej. Nie możemy się doczekać powrotu do Wacken!

Nie mamy jeszcze setlisty i nie będziemy jej mieć, zanim nie rozpoczniemy prób, ale z niecierpliwością czekamy na możliwość grania na żywo, szczególnie utworów z „The Book of Souls”. Włączymy też mnóstwo waszych ulubionych kompozycji. (…) Pracujemy nad czymś spektakularnym dla Was, wkładamy to całe nasze serca!!! Zasługujecie na to za Waszą cierpliwość. Do zobaczenia w Wacken w przyszłym roku.

Wacken niby niedaleko Polski, ale my wciąż czekamy na ogłoszenie europejskiej trasy koncertowej „The Book of Souls” (a w jej ramach oczywiście koncertu w Polsce). Na razie wiemy tylko, że Iron Maiden zagra na festiwalu Graspop w Belgii i właśnie na niemieckim festiwalu, który odbędzie się w dniach 4–6 sierpnia 2016 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także