Wdowa po Ronniem Jamesie Dio ukrywa perełki

/ 18 listopada, 2016

Na początku listopada 2016 roku w Studio City w Kalifornii odbyła się impreza fundacji utworzonej, by uhonorować legendarnego wokalistę Black Sabbath i Rainbow Ronniego Jamesa Dio, Stand Up and Shout Cancer. Dziennikarzowi podczas Bowl 4 Ronnie udało się porozmawiać z wdową po nim..

Wendy Dio zapytany została między innymi o to, czy w archiwach muzykach są jeszcze jakieś nieodkryte skarby:

Cóż, wiesz, że właśnie wydaliśmy „A Decade of Dio”. Rhino wypuścił to z sześcioma albumami, które są w jego posiadaniu. Ja mam cztery albumy i mamy też coś cennego w archiwach, co zamierzamy wydać i dodać do tego. Myślę, że Rhino opublikuje to w przyszłym roku.

Box „A Decade of Dio: 1983–1993” ukazał się w lipcu tego roku. W środku znalazło się sześć zremasterowanych pierwszych płyt grupy Dio: „Holy Diver” (1983), „The Last In Line” (1984), „Sacred Heart” (1985), „Dream Evil” (1987), „Lock Up The Wolves” (1990) i „Strange Highways” (1993).

Dziennikarzowi jednak nie tylko o ten zespół chodziło. Dopytywał, czy jest może więcej nagrań wideo z Ronniem w roli głównej. Wedy zdradziła wtedy:

A, tak. Będziemy cofać się coraz dalej. Mam materiały z czasów Rainbow, których nie wypuścimy, ale mamy… Kręciliśmy prawie każdy koncert.

A może to tylko kwestia czasu?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także