While She Sleeps i Cancer Bats 11 kwietnia w Polsce

/ 2 kwietnia, 2015

Headlinerzy przyjadą do Warszawy z nowym materiałem – WSS promować będzie album "Brainwashed", który ukazał się 24 marca, a CB płytę "Searching For Zero", która miała premierę 8 marca.

While She Sleeps to brytyjska formacja metalcore’owa, która debiutowała w 2010 roku mini-albumem "The North Stands for Nothing". Dwa lata później na rynku ukazała się pierwsza pełnowymiarowa płyta zespołu – "This Is the Six" – która przyniosła While She Sleeps światowy rozgłos i uznanie branży (zespół wyróżniono m.in. na Kerrang! Awards w 2012 roku w kategorii Best British Newcomer). Od wydania debiutanckiego krążka WSS bardzo intensywnie koncertują – występowali m.in. z Architects, Asking Alexandria, In Flames czy Parkway Drive. 24 marca premierę miała płyta "Brainwashed".

Cancer Bats to formacja dobrze już znana polskiej publiczności, przede wszystkim ze świetnych koncertów. Ostatnio zespół można było zobaczyć w 2013 roku na (świetnym!) samodzielnym koncercie w Poznaniu. Muzycy pochodzą z Kanady, a stały skład zespołu wykrystalizował się w 2007 roku. Mimo wielu nominacji i zdobytych nagród, członkowie CB na każdym kroku podkreślają swoje punkowe korzenie i dbają o bliski kontakt z fanami, dzięki czemu ich koncerty gromadzą coraz większą publiczność. Zespół ma na koncie cztery płyty.

Supportować While She Sleeps i Cancer Bats na europejskiej trasie będą zespoły Hundredth i Oathbreaker. To dwie kapele, które zdążyły już zaistnieć w świadomości fanów cięższych brzmień na całym świecie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także