Whitesnake na X Festiwalu Legend Rocka

/ 15 grudnia, 2015

Latem 2016 roku Whitesnake wystąpi na największych festiwalach rockowych w Europie, w tym 6 sierpnia 2016 roku w amfiteatrze Doliny Charlotty podczas jubileuszowego X Festiwalu Legend Rocka. Bilety trafiły już do sprzedaży.

Whitesnake to jeden z najbardziej popularnych zespołów nurtu hard rock na świecie. Założycielem zespołu jest znakomity wokalista David Coverdale, który wcześniej, przed rokiem 1977, śpiewał w Deep Purple. Pierwsze albumy „Trouble” i „Lovehunter” przyniosły supergrupie Whitesnake rozgłos w Europie i Japonii. Kolejna płyta „Come An’ Get It” z hitem „Don’t Break My Heart” podbiła angielskie listy przebojów.

Obecnie zespół skupia się na promocji płyty „The Purple Album”, która ukazała się w 2015 r i zawiera nowe wersje ulubionych utworów Coverdale'a z czasów jego współpracy z Deep Purple.

Kilkanaście dni wcześniej, bo 26 lipca 2016 roku, w Dolinie Charlotty pojawi się wspomniany już tutaj zespół Deep Purple, który – podobnie jak Whitesnake – zagra w związku z X Festiwalem Legend Rocka. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także