Whitesnake zapowiada pożegnalną trasę koncertową

/ 17 grudnia, 2015

Kilka dni temu ogłosiliśmy, że drugą po Deep Purple gwiazdą X Festiwalu Legend Rocka będzie dowodzony przez Davida Coverdale’a zespół Whitesnake. Właśnie okazało się, że zapowiedziana na przyszły rok trasa grupy może być ostatnią w ich bogatej karierze, a co za tym idzie – występ w Dolinie Charlotty może być jedną z ostatnich okazji, żeby zobaczyć muzyków na scenie.

Oto, co powiedział David Coverdale, lider zespołu Whitesnake:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani i nie możemy się doczekać naszego występu w Dolinie Charlotty w Polsce w 2016 roku podczas „The Greatest Hits Tour”, która to trasa będzie prawdopodobnie moim osobistym „pożegnaniem z Areną Rocka” –  po ponad 40 latach pisania tekstów i wykonywania muzyki rockowej.

Jestem zaszczycony, że mogłem występować na tym wspaniałym świecie przez 40 lat, celebrując i ciesząc się niezapomnianymi momentami z milionami ludzi, którzy dzielili tę wspaniałą podróż ze mną. Naprawdę kocham to uczucie i po prostu kocham moją pracę… Ponad cztery dekady zabawy. Dziękuję!

W czasie pożegnalnej trasy zespół Whitesnake będzie wykonywał największe przeboje nagrane podczas swojej 40-letniej przygody. Fani usłyszą utwory pochodzące między innymi z płyt „Slide It In”, „Whitesnake” i „Slip of a Tongue”. Grupa występuje obecnie w składzie: David Coverdale, Reb Beach, Joel Hoekstra, Michael Devin, Tommy Aldridge i Michele Luppi.

Whitesnake właśnie zakończył trasę koncertową, którą dzielił z inną legendą – muzykami z Def Leppard. David Coverdale i spółka promowali w tym roku najnowsze wydawnictwo, czyli „The Purple Album”. 

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także