Właściciele sklepu muzycznego aresztowani za koszulki Kreatora

/ 10 maja, 2016

Właściciele i pracownicy sklepu muzycznego w Dżakarcie aresztowani zostali, gdyż na składzie posiadali ok. 50–60 koszulek zespołu Kreator przedstawiających m.in. sierp i młot – symbole wykorzystywane przez zakazaną Indonezyjską Partię Komunistyczną (PKI).

Nawet gdy policja zorientowała się już, że chodzi o okładkę DVD grupy „At the Pulse of Kapitulation” z koncertem w Berlinie, który odbył się w 1990 roku, gdy opadała żelazna kurtyna, a nie o propagowanie komunizmu, nie odpuściła do końca. Komendant Ary Purwanto z komisariatu w dzielnicy Kebayoran Baru, gdzie znajduje się sklep mówił:

W tym momencie właściciele sklepu są przesłuchiwani. Nie ma śladów, które wskazywałyby na zdradę stanu. Podejrzani twierdzą, że nie wiedzieli, że to symbol PKI.

Mamy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i pracownicy sklepu zostaną zwolnienie. Niżej znajdziecie utwór „Pleasure to Kill”, który Kreator zagrał podczas wspomnianego występu w Berlinie w 1990 roku. Chyba nie musimy wspominać, że wtedy raczej o propagowanie komunizmu nie chodziło?

Ostatni album grupy Kreator, „Phantom Antichrist”, ukazał się w 2012 roku. Była to trzynasta studyjna płyta w ich dorobku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także