Wokalista Iron Maiden wesprze niepełnosprawnych

/ 19 czerwca, 2013

Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden, kocha samoloty. Wie o tym każdy, kto choć trochę interesował się życiem słynnego muzyka. Posiada on licencję pilota, dzięki której pilotuje samolot Ed Force One należący do zespołu Iron Maiden. Ponadto jest dyrektorem w firmie Cardiff Aviation Limited. Teraz Dickinson postanowił wesprzeć organizację Flying Scholarships for Disabled People, która zajmuje się nieodpłatną nauką pilotażu osób niepełnosprawnych.

Jest to organizacja charytatywna, która działa od 1983 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Wyszkoliła ona już niespełna 400 niepełnosprawnych pilotów. Już w najbliższą niedzielę Dickinson spotka się z trzema absolwentami programu nauki pilotów.

Muzyk mówił o tym przedsięwzięciu Leicester Mercury:

Nie chodzi tylko o nauczenie osób niepełnosprawnych latania, to znacznie więcej. Chodzi o tworzenie przyjaźni, powstaje wokół tego cała społeczność i system wsparcia, dzięki któremu udaje zachęcać się kolejne osoby do wstępowania do programu. Jestem bardzo dumny, że mogę wziąć w tym udział.

Przypomnijmy, że śpiew i pilotowanie samolotów to tylko dwie z wielu pasji wokalisty Iron Maiden. Jakiś czas temu pisaliśmy, że Dickinson znów wziął się za szermierkę (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także