Wokalista Iron Maiden zachwycony polskim odrzutowcem

/ 23 czerwca, 2015

Frontman Iron Maiden kilka dni temu odwiedził największe targi lotnicze na świecie, który odbywały się na lotnisku Le Bourget pod Paryżem. Podczas krótkiej rozmowy z TVN24 Bruce Dickinson podzielił się opinią o jednym z prezentowanych tam samolotów:

Przechodziłem obok niego i pomyślałem „wow”. Wygląda super. Jestem zainteresowany samolotami tego typu. To naprawdę świetna maszyna.

Okazał się nią być produkowany w Podgórzynie pod Jelenią Górą polski samolot odrzutowy Flaris Lar 1.

Maszyna jest jeszcze w fazie testów, sprzedaż ma rozpocząć się już w 2016 roku. Producent samolotu, Metal-Master, chce sprzedawać go także w Wielkiej Brytanii – właśnie w kooperacji z Brucem Dickinsonem. Jak czytamy w informacji prasowej firmy, muzyk sam zainteresowany jest kupnem kilku polskich kompaktowych odrzutowców ze składanymi skrzydłami, które mają być alternatywą dla zatłoczonych autostrad i czasochłonnych lotów liniami rejsowymi.

Więcej zdjęć samolotu Flaris Lar 1, który tak zachwycił współzałożyciela i właściciela firmy Cardiff Aviation zajmującej się serwisowaniem samolotów pasażerskich, a jednocześnie wokalistę Iron Maiden, znajdziecie na stronie flaris.pl.

Zanim transakcje lotniczne dojdą do skutku Iron Maiden wyda już zapewne nową płytę. „The Book of Souls” ukaże się 4 września 2015 roku. Będzie to pierwszy podwójny studyjny album w historii zespołu.

ud | fot. Bev Bailey, CC BY 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także