Wokalista Papa Roach ma problemy z głosem. Trasa odwołana

/ 7 sierpnia, 2013

Jacoby Shaddix, frontman zespołu Papa Roach, zmaga się z chorobą nazywaną guzkami śpiewaczymi od sierpnia zeszłego roku. To schorzenie, które występuje głównie u osób nadużywających głosu, może być bardzo dokuczliwe. Leczy się je poprzez milczenie i rehabilitację głosową, w bardziej zaawansowanych przypadkach niezbędny jest zabieg. Muzyk niestety cierpi na nawrót choroby, co sprawiło, że zespół musiał odwołać trasę koncertową po Ameryce Południowej.

Odwołane zostały cztery koncerty, które miały odbyć się w dniach 7-14 sierpnia. Formacja miała odwiedzić między innymi Sao Paulo i Buenos Aires. Muzycy zapewnili jednak, że odwiedzą Ameryką Południową w czasie przyszłorocznego tournée.

Lekarze zalecili Shaddixowi oszczędzanie głosu. Przy odpowiednich ćwiczeniach wokalnych problem powinien zostać chociaż tymczasowo rozwiązany. Jeśli jednak choroba będzie nawracała – muzyka może czekać zabieg.

Dyskografię zespołu Papa Roach zamyka album "The Connection", który został opublikowany w 2012 roku. Płytę promował między innymi teledysk przygotowany do singla "Before I Die":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także