Wokalista Pearl Jam wykonuje "Imagine"

/ 2 października, 2014

Każdy zna utwór "Imagine" napisany i wykonany przez Johna Lennona. Jest on traktowany nie tylko jak wspaniała ballada, ale swego rodzaju utopijny przepis na funkcjonowanie świata. To właśnie ta piosenka jest coverowana przez muzyków, którzy chcą przekazać światu jakieś przesłanie – do tego grona zalicza się Eddie Vedder z Pearl Jam, który już od jakiegoś czasu prezentuje swoją interpretację wielkiego przeboju Lennona.

Teraz to wykonanie zostało sfilmowane i udostępnione w serwisie YouTube. Można je również kupić na platformie iTunes, a cały dochód zostanie przekazany organizacji Heartbeat.fm, która dąży do utrzymania pokoju między Izraelem a Palestyną:

Eddie Vedder już kilka miesięcy temu poruszał temat konfliktu między Izraelem a Palestyną – w płomiennym oświadczeniu mówił o "pretekście do zabijania" i "chęci przekraczaniu granic". Został szybko określony mianem "antysemity", ale nie przeprosił za swoje słowa. Od zawsze sprzeciwiał się wojnie oraz zawsze piętnował agresywne zachowanie i dążenie do konfliktu zbrojnego.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także