Wokalista Slipknot o odejściu Jordisona i nowej płycie

/ 14 grudnia, 2013

Mimo, że panowie z grupy Slipknot pracują nad nowym albumem, ostatnio najwięcej mówi się o odejściu z zespołu Joeya Jordisona. Perkusista, który współtworzył tę słynną formację od 1996 roku nie jest już jej częścią. O rozstaniu napisano wczoraj na oficjalnej stronie Slipknota (całe oświadczenie do przeczytania pod tym linkiem).

Teraz natomiast pierwszego wywiadu po tym wydarzeniu udzielił Corey Taylor, wokalista grupy. Nie mogło zabraknąć pytania o Jordisona:

Szczerze mówiąc, nie mogę o tym teraz mówić. To nadal świeża sprawa i wiele rzeczy dzieje się za kulisami, więc ludzie o nich nie wiedzą. Więc, szczerze i z szacunkiem, nie mogę wiele o tym powiedzieć. Potwierdzam, że pojawiło się ogłoszenie na stronie internetowej i że rozstaliśmy się z Joeyem, gdy będziemy mogli powiedzieć coś więcej – powiemy. Staramy się go chronić, chronimy również siebie upewniając się, że robimy wszystko właściwie – tego oczekujemy od samych siebie i tego oczekiwalibyśmy od fanów. Wiem, że nasi fani czekają na jakiś sygnał; na ten moment nie możemy jednak nic powiedzieć. To do bani dla nas i dla nich… szczególnie, że zawsze byliśmy z siebie dumni, że jesteśmy szczerzy ze wszystkimi. Jednak w te sytuacji musimy być ostrożni. A póki musimy, to po prostu… trudne, ponieważ ludzie nie mogą być z nami, ale przekroczymy ten most, gdy tylko będziemy mogli.

Wokalista grupy Slipknot o postępach prac nad nowym albumem:

Pracujemy nad nową płytą w tej chwili i składamy pewne rzeczy do kupy. Ja piszę nowy materiał, Jim ma go pełno. Chłopaki są w tej chwili razem, jamują i łączą niektóre elementy. Brzmi to bardzo, bardzo dobrze. W świetle wczorajszych wydarzeń – wiem, że to dziwne – to chyba jedyna pozytywna rzecz, która się pojawiła: mamy nadzieję, że fani zobaczą, jak oddanie pracujemy nad płytą, która ma pojawić się już w przyszłym roku. Jesteśmy w to maksymalnie zaangażowani.

Corey Taylor zaznaczył również, że rozstanie z Jordisonem nie wpłynie na proces twórczy, ponieważ jego wcześniejsze zaangażowanie w Scar the Martyr sprawiło, że nie przygotował jeszcze żadnego premierowego materiału na potrzeby grupy Slipknot.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także