Wokalista odchodzi z Asking Alexandria

/ 23 stycznia, 2015

Dość nieoczekiwana informacja spadła na fanów zespołu Asking Alexandria. Wokalista grupy, Danny Worsnop, poinformował, iż odchodzi z grupy i rozpoczyna pracę nad swoi nowym muzycznym projektem – We Are Harlot. Muzyk podziękował fanom za wsparcie i swoim kolegom z zespołu za wspaniałe osiem lat. Uznał, że to dobry moment, żeby pójść własną drogą.

W oświadczeniu możemy przeczytać między innymi:

Do moich przyjaciół i fanów: chciałbym, żebyście wiedzieli, że drogi moje i zespołu Asking Alexandria właśnie się rozchodzą. Przez ostatnie osiem lat stworzyliśmy wspólnie wspaniałe i wyjątkowe rzeczy (…) Zespół nadal będzie koncertował i pracował nad nowym wydawnictwem.

Muzyk napisał również, że teraz skupia się na nowym zespole, wspomnianym We Are Harlot. O tym projekcie Worsnopa można było przeczytać już w ubiegłym roku, ale wówczas nikt nie podejrzewał, że z tego powodu zrezygnuje ze współtworzenia Asking Alexandria. Wygląda jednak na to, że chce się temu projektowi oddać bez reszty.

Danny Worsnop był wokalistą grupy, jak wspomniał w swoim oświadczeniu, przez ostatnie osiem lat. Nagrał w tym czasie trzy albumy, z których ostatnim jest opublikowany w 2013 roku "From Death to Destiny". Nie wiadomo na razie, kto zajmie jego miejsce w zespole.

Na oficjalnym profilu Asking Alexandria w serwisie Facebook pojawiło się oświadczenie opublikowane przez Bena Bruce'a. Potwierdził, że Danny odchodzi i zapewnił, że nie oznacza to końca zespołu, a pozostali członkowie zrobią wszystko, żeby kolejne miesiące były pasmem sukcesów.

Post użytkownika Asking Alexandria.

Zespół Asking Alexandria będzie jedną z gwiazd tegorocznego Orange Warsaw Festivalu. Jeśli wierzyć zapewnieniom muzyków, trasa koncertowa nie jest zagrożona, choć nadal nie wiadomo, kto pojawi się w roli wokalisty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także