Wokalistka Arch Enemy zapowiada solowy projekt

/ 8 września, 2016

Po dołączeniu do Arch Enemy, nagraniu jednej płyty („War Eternal” z czerwca 2014 roku) i promującej ją trasie koncertowej Alissa White-Gluz znalazła trochę czasu na twórczość własną. Za pośrednictwem wytwórni Napalm Records informuje, że już w 2017 roku powinna ukazać się jej debiutancka solowa.

Jestem podekscytowana, że mogę wszystkich poinformować, nad czym pracowałam w tym roku. Równolegle z następną płytą Arch Enemy, tworzyłam jeszcze więcej nowej muzyki – tym razem w trochę inny sposób. Obecnie komponuję i buduję mój pierwszy solowy album. (…) Interesuję się historią sztuki, filozofią, a nawet fizyką i chcę te elementy wpleść w teksty i melodie. Czerpię inspirację z malarstwa, poezji, osobistych doświadczeń, nauki. Zawsze widziałam proces tworzenia muzyki całościowo – każdy aspekt i każdy szczegół jest zamierzony i ma jakiś cel.  

Co ciekawe, pomysł nagrania takiej płyty podsunęła jej poprzedniczka w Arch Enemy i menedżerka zespołu Angela Gossow. Album ukaże się pod szyldem Alissa i pokazać ma trochę inne oblicze wokalistki, która ma pełne wsparcie swojej grupy.

Dowodem na to jest fakt, że na płycie usłyszeć będzie można m.in. byłych i obecnych członków Arch Enemy, a także grupy Kamelot oraz Doyle’a Wolfgang avon Frankensteina z reaktywowanej właśnie w klasycznym składzie grupy Misfits. W przyszłym roku ma ukazać się także nowa płyta Arch Enemy.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także