Wrzesień 2015 – które koncerty wybrać?

/ 1 września, 2015

Pierwsze dni tego miesiąca przynoszą trzy ciekawe festiwale – pierwszy z nich to Soundrive Fest 2015, który odbywa się od 3 do 5 września w gdańskim klubie B90, a którego gwiazdami są wykonawcy alternatywni, między innymi Peace i Glass Animals. W klubie Palladium w Warszawie odbędzie sią natomiast coś, co powinno zainteresować wszystkich perkusistów – Warsaw Drum Fest (4-6 września). Również Płock postanowił zaskoczyć fanów rocka i zaprosił do siebie włoską grupę Lacuna Coil. Summer Fall Festival 2015 odbędzie się 5 września i jest imprezą bezpłatną!

Od 13 do 15 września w Polsce królować będzie słynna grupa Machine Head. Muzycy zagrają u nas trzy koncerty – pierwszy odbędzie się w gdańskim klubie B90 (kup bilet), kolejny w warszawskiej Progresji, a na koniec muzycy zagrają w Krakowie. Będą to występy z cyklu "An Evening With Machine Head". Zespół przygotowuje na tę okazję specjalny, przekrojowy set, na który złożą się największe przeboje.

Niedługo później nad Wisłę przyjedzie grupa God Is An Astronaut, która podobnie jak Machine Head zagra u nas trzy razy. Najpierw w warszawskiej Progresji, następnego dnia w poznańskim Eskulapie, a na końcu w katowickim Mega Clubie. Wszystko będzie odbywało się między 17 a 19 września (kup bilet). Skoro o 19 września mowa, w tym dniu odbędzie się jeszcze jedna ważna impreza – Warsaw Prog Days (kup bilet), której gwiazdą będzie Spock's Beard.

Warto wspomnieć o dwóch ciekawych koncertach, które ponownie odbywają się stołecznym klubie Progresja Music Zone – pierwszy z nich to występ niemieckiej grupy Die Krupps (kup bilet), która pojawi się na klubowych deskach 20 września; drugi natomiast – odbywający się pięć dni później – to koncert polskiego zespołu OCN (kup bilet), który zagra płytę "Demon i Karzeł" w dniu jej oficjalnej premiery.

Koniec miesiąca wcale nie wygląda gorzej, niż początek – trzy koncerty Enter Shikari to coś, na co warto czekać. Muzycy pojawią się 27 września w gdańskim Parlamencie (kup bilet), dzień później w stołecznej Proximie, a swoją mini trasę po Polsce zakończą we wrocławskim klubie Alibi (kup bilet). 29 września w Poznaniu pojawi się natomiast zespół Breakdown Of Sanity.

Dodajmy jeszcze, że na wrzesień trzy występy zapowiedziała grupa Lady Pank. Na różnych klubowych koncertach będzie można zobaczyć też muzyków z zespołów Dżem, Kult, Illusion czy Perfect

Więcej szczegółów na temat zbliżających się wydarzeń muzycznych znajdziecie w naszym internetowym "Kalendarium" oraz dziale "Teraz Live", który znalazł się we wrześniowym wydaniu naszego pisma.

Natomiast bilety, nie tylko na koncerty z tego miesiąca, znajdziecie u naszego patrona – w serwisie Tikeria.pl.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także