Yngwie Malmsteen składa skargę na Jeffa Scotta Soto – naruszenie praw autorskich

/ 25 czerwca, 2014

Jeff Scott Soto postanowił pominąć wszystkie inne narzędzia komunikacyjne i poskarżył się na swoim Facebooku. Wokalista, który współpracował z Malmsteenem przy dwóch albumach w latach osiemdziesiątych, został oskarżony przez management wirtuoza gitary o złamanie praw autorskich w serwisie YouTube. Chodzi o filmik, który Soto umieścił na swoim profilu, a na którym występuje wspólnie z Malmsteenem.

Wokalista napisał między innymi:

Właśnie otrzymałem skargę o naruszenie praw autorskich od managementu Malmsteena, do którego doszło na mojej stronie w serwisie YouTube. Chodzi o film, który nagrałem SWOJĄ kamerą, a na którym jestem z Malmsteenem podczas koncertu w listopadzie 2000 roku i śpiewam jego bis! To kawałek, do którego sam napisałem tekst.

Muzyk wspomniał również, że "czuje niesmak" i "nie zasłużył na takie traktowanie". Nie wiadomo, czy sprawa zostanie załatwiona polubownie, czy panowie spotkają się w sądzie. Filmik na czas wyjaśnienia nieporozumienia zostanie zapewne zablokowany przez administratorów serwisu YouTube.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także