Yoko Ono: John Lennon chciał uprawiać seks z mężczyznami

/ 15 października, 2015

Plotki dotyczące orientacji seksualnej Johna Lennona nie są niczym nowym. W rozmowie z „The Daily Beast” z okazji 75. rocznicy jego urodzin Yoko Ono postanowiła w końcu wszystko wyjaśnić.

John i ja długo na ten temat rozmawialiśmy i doszliśmy z nas, że każde z nas jest biseksualne. Myśleliśmy, że nie jesteśmy – z powodu społeczeństwa, więc ukrywaliśmy tę inną stronę nas samych, co jest nie do zaakceptowania. Jednak ja nie odczuwam silnego pociągu seksualnego do innych kobiet.

Wdowa po muzyku The Beatles przy okazji skomentowała pogłoski o związku męża z menedżerem tego zespołu, Briana Epsteinem, który sam Lennon nazywał „nigdy nieskonsumowanym romansem”.

Relacja, którą usłyszałam, była bardzo bezpośrednia. Wiem, że nigdy nie uprawiali seksu. Jestem pewien, że Brian Epstein zrobił pierwszy krok, tak… John po prostu nie chciał, tak sądzę. Myślę, że chciał uprawiać seks z mężczyznami, lecz był zbyt skrępowany.

John Lennon w roku swojej śmierci zdradził jej podobno, że mógłby to zrobić, ale nikt nie wydaje mu się wystarczająco atrakcyjny.

Obojgu nam chodziło o atrakcyjność – o piękno.

Równie ważne miejsce w ich rozmowach zajmował pokój na świecie. Aby jeszcze raz o niego zawalczyć (i jednocześnie uczcić 75. urodziny męża), na początku października tego roku w Central Parku w Nowym Jorku Yoko Ono stworzyła ogromną pacyfkę z ponad dwóch tysięcy ludzi.

ud | fot. Nationaal Archief, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także