Zespół Chemia wystąpi w Palladium

/ 19 października, 2011

Zespół Chemia powstał w 2007 roku w Warszawie, z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. 
W 2009 roku skompletowano skład i rozpoczęto prace nad materiałem. 
2010 przyniósł wydanie dwóch singli – Mantra i Jeden Świat oraz wydano pierwszą płytę – Dobra Chemia. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk – legenda polskiego rocka. 
W tym samym roku, Chemia uczestniczyła w festiwalu Top Trendy i wzrusza w trasę z Kobranocką. Rok 2011 zespół rozpoczyna od sylwestrowego występu w TVP2, a następnie gościnnie występuje podczas polskich eliminacji do Eurowizji. W lutym 2011, po prestiżowym koncercie w Trójce, w zespole zmienił się wokalista – Marcina Koczota zastąpił Łukasz Drapała. 
W trakcie nagrań anglojęzycznej wersji płyty (reedycja Dobra Chemia), Chemia otrzymała zaproszenie na May Rock Festival w Neuss oraz wrześniowy festiwal Kaarst, gdzie wystąpiła obok H-Blockx (Niemcy). Po koncercie na warszawskich Juwenaliach, Chemia występuje w finale Miss Polski Nastolatek, Lecie z Radiem, Lecie Zet i Dwójki Eska Hity na Czasie oraz Seven Festival w Węgorzewie.
W październiku 2011 zespół wydaje płytę O2. Jest to wydawnictwo dwupłytowe, zawierające odświeżony brzmieniowo materiał z płyty Dobra Chemia, w wersji polskiej i angielskiej. Wszystkie utwory zaśpiewane są przez nowego wokalistę. W tym samym czasie zespół rozpoczyna promocję m.in. w stacjach  radiowych ogólnopolskich i lokalnych.

Skład zespołu:
Łukasz 'Węgorz' Drapała – wokal, 
Wojtek Balczun – gitara, 
Zbyszek Krebs – gitara, 
Krzysztof Jaworski – bas, 
Rafał Stępień – klawisze,
Adam Kram – perkusja.

 
Koncert Promujący nową płytę zespołu Chemia – "O2"
Goście Specjalni: Marek Piekarczyk, Marek Raduli
Data: 25.10.2011
Miejsce: Palladium – Warszawa ul. złota 9
Godz.20.00
Bilety:10,15,20 PLN

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także