Zespół Clawfinger przestaje istnieć

/ 26 sierpnia, 2013

Funkcjonujący nieprzerwanie od 25 lat zespół Clawfinger oficjalnie przestał istnieć. Muzycy poinformowali o tym fakcie za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

W obszernym oświadczeniu mogliśmy przeczytać między innymi:

Mówiąc wprost, bez owijania w bawełnę – zespół Clawfinger w dniu dzisiejszym rzuca ręcznik, idzie na ryby, odchodzi i bierze się za realizację innych życiowych celów!

Po ponad 20 latach, 7 albumach, ponad 1000 koncertów i 10 milionach wspólnie wypitych piw nadszedł czas na odpoczynek i robienie innych rzeczy! Oczywiście nic nie jest wieczne, ale nie wstrzymujcie oddechu.

(…)

Jest zbyt wiele osób, którym powinniśmy podziękować, ale sami najlepiej wiecie, czy jesteście w tej grupie. Jeśli ktoś był z nami, ma nasze podziękowania za miłość, wytrwałość i zrozumienie przez te wszystkie lata. Wasze oddanie jest dla nas bezcenne. Może spotkamy się w związku z 30-leciem istnienia, jeśli zdecydujemy się zrobić stary numer z wielkim powrotem na scenę; o tym jednak zdecyduje czas.

Całe oświadczenie w języku angielskim do przeczytania TUTAJ.

Szwedzki zespół nagrał siedem albumów, z których ostatnim był wydany w 2007 roku "Life Will Kill You". Formacja występowała ostatnio w składzie: Zak Tell, Jocke Skog, Bård Torstensen, André Skaug oraz Micke Dahlén.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także