Zespół Dream Theater już planuje nowy album

/ 7 stycznia, 2014

Kilka godzin temu pisaliśmy o muzykach z Queens of the Stone Age, którzy – mimo, że opublikowali płytę w czerwcu ubiegłego roku – już planują nagrywanie nowego materiału. Josh Homme przewidywał, że mogą wejść do studia po zakończeniu obecnej trasy koncertowej. Jak się właśnie okazuje, muzycy z Dream Theater również mają ambitne plany związane z kolejnym wydawnictwem.

Należy przy tym nadmienić, że opublikowali album zatytułowany "Dream Theater" w drugiej połowie ubiegłego roku. Mimo to John Petrucci nieoficjalnie informuje, że już pracują nad nowym materiałem:

Wstępne rozmowy już się rozpoczęły. Pojawiły się już pomysły na utwory i tego typu rzeczy – nic oficjalnego, ale nasiona zaczynają już kiełkować.

Jedną z najwspanialszych rzeczy związanych z tym zespołem jest to, że za każdym razem masz możliwość, żeby wejść do studia z czystą kartą i myśleć: "Co możemy zrobić inaczej?", "Co zrobić lepiej?", "Dokąd tym razem zajdziemy?". Każdy album ma swoją historię, nowe spojrzenie, co jest niezwykle fascynujące.

Zespół Dream Theater został nominowany do nagrody Grammy w kategorii "Najlepszy występ metalowy" za utwór "The Enemy Inside", który znalazł się na wspomnianej wcześniej płycie. Warto również wspomnieć, że słynna formacja niedługo odwiedzi nasz kraj – zagra na początku lutego w katowickim Spodku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także