Zespół Dream Theater w sądzie!

/ 21 września, 2011

Mike Portnoy, perkusista i jeden z założycieli zespołu Dream Theater (grupa powstała w 1985 roku) odszedł z niego w zeszłym roku. Powodem rezygnacji była chęć odpoczynku. Z resztą zaproponował pozostałym członkom zespołu, żeby wszyscy na razie zawiesili instrumenty na kołku. Jednak nie byli chętni i postanowili, że będą tworzyć i koncertować dalej. Ale bez Portnoy’a. Ten po dłuższej przerwie zdecydował, że pozwie swoich byłych kolegów do sądu – z powodu bezprawnego używania nazwy „Dream Theater” w działaniach marketingowych, na które nie wyrażał zgody.

Kiedy informacja trafiła do mediów, rozpętała się wojna. Większość fanów zespołu nie rozumie postępowania ex-perkusisty. Rozpoczęto internetową krucjatę przeciwko niemu. Portnoy w końcu wypowiedział się na swoim profilu na Twitterze. Zasłonił się jednak tajemnicą biznesową i zapewnił jedynie, że on nie czuje się niczemu winny. Dodał też, że jak prawda w końcu wyjdzie na jaw, wszyscy zrozumieją co nim kierowało.

Ostatni krążek zespołu Dream Theater pojawił się 13 września i nosił tytuł „A Dramatic Turn Of Events”. Na perkusji zagrał Mike Mangini.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także