Zespół Nightwish odpowiada Anette Olzon

/ 29 grudnia, 2013

Spore poruszenie wywołał opublikowany niedawno na łamach magazynu Prog wywiad z Anette Olzon, byłą wokalistką zespołu Nightwish. Przyznała ona wówczas, że nie dość, że została wyrzucona z fińskiej formacji, to dodatkowo – w jej odczuciu – stało się tak dlatego, że zaszła w ciążę. Bez wątpienia są to mocne oskarżenia, dlatego muzycy z zespołu Nightwish nie zwlekali z odpowiedzią.

Na ich oficjalnej stronie pojawiło się oświadczenie (w języku fińskim) dotyczące odejścia Olzon. Poniżej jego fragmenty:

Ta "kobieta przeciwko neandertalczykom" znalazła sobie sposób na wybicie się w oparciu o nasz dorobek. Odsunięcie Anette od zespołu nie było związane z ciążą, czy chorobą – uznaliśmy, że nie pasuje do naszej zapracowanej grupy.

Anette poinformowała nas o ciąży tydzień wcześniej. Wszyscy jej gratulowaliśmy. Sama zaproponowała, że na jakiś czas powinniśmy zaangażować jakąś wokalistkę na zastępstwo. Później natomiast zmieniła zdanie i zaczęły się problemy.

Obecnie zespół Nightwish występuje z Floor Jansen na wokalu. Po odejściu/wyrzuceniu Olzon została ona tymczasową członkinią fińskiej formacji, a decyzja o jej dołączeniu na stałe zapadła na początku października.

Anette Olzon natomiast poszła w ślady swojej poprzedniczki – Tarji Turunen – i również rozpoczęła karierę solową. Jej debiutancki album zatytułowany "Shine" ujrzy światło dzienne pod koniec lutego przyszłego roku. Niedawno piosenkarka udostępniła singiel z tej płyty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także